PROGRAM

PETAK

KLUB HDLU

17:00 – 18:45
Crtanje i potpisivanje za publiku: ALESSANDRO PICCINELLI, MAURO LAURENTI, JOEVITO NUCCIO, MORENO BURATTINI

19:00 – 19:45
OKRUGLI STOL: ZAGOR – 50 godina u Hrvatskoj Sudjeluju: MORENO BURATTINI, ALESSANDRO PICCINELLI, MAURO LAURENTI, JOEVITO NUCCIO Moderatori: Danijel Deecay Kuzmić, Ružica Babić

 

GALERIJA PRSTEN I i II, crtanje i potpisivanje za publiku

20:00 – 22:00
SVEČANO OTVORENJE festivala i izložbi: “Julio Radilović Jules – Kroz minula desetljeća”, ZAGOR – 50 godina u Hrvatskoj, “Stan Sakai – Usagi Yojimbo”, “Made in CRO – Parlight Starlov”, “Hrvatski strip za djecu – Krešimir Biuk”, “B.net Izložba akcijskih figura”

OSTALO

16:00 – 21:00
SAJAM STRIPOVA – Galerija Bačva

17:00 – 18:45
Crtanje i potpisivanje za publiku: STAN SAKAI, ROLAND BOSCHI, HORACIO ALTUNA, MARIO ALBERTI – Galerija Bačva

SUBOTA

KLUB HDLU

11:00 – 11:45
Stripologija: DIDER PASAMONIK – Od Holbeina do Chrisa Warea: povijest “čiste linije”, predavanje

12:00 – 12:45
Razgovor s publikom: JOEVITO NUCCIO, MAURO LAURENTI, moderator: Danijel Deecay Kuzmić

13:00 – 13:45
Promocija stripa: ENDEM Urednik: Tihomir Tikulin

14:00 – 14:45
Razgovor s publikom: NENAD BARINIĆ I TOMISLAV KOŠTA, moderator: Slaven Gorički

15:00 – 15:45
Razgovor s publikom: ROLAND BOSCHI,

16:00 – 16:45
Razgovor s publikom: MORENO BURATTINI, moderator: Danijel Deecay Kuzmić

17:00 – 17:45
Razgovor s publikom: ALESSANDRO PICCINELLI, moderator: Danijel Deecay Kuzmić

18:00 – 18:45
Razgovor s publikom: MATTHIEU BONHOMME, moderator: Didier Pasamonik

19:00 – 19:45
Predavanje i crtanje uživo – Magija iza Usagija: STAN SAKAI

GALERIJA PRSTEN I, crtanje i potpisivanje za publiku

11:00 – 12:45
Crtanje i potpisivanje za publiku: STAN SAKAI, ROLAND BOSCHI, HORACIO ALTUNA, MATTHIEU BONHOMME, TOMISLAV KOŠTA, NENAD BARINIĆ

13:00 – 14:45
Crtanje i potpisivanje za publiku: MORENO BURATTINI, ALESSANDRO PICCINELLI, MAURO LAURENTI, JOEVITO NUCCIO, MARIO ALBERTI

16:00 – 17:45
Crtanje i potpisivanje za publiku: STAN SAKAI, ROLAND BOSCHI, HORACIO ALTUNA, MATTHIEU BONHOMME, JULIO RADILOVIĆ JULES, GORAN PARLOV

18:00 – 19:45
Crtanje i potpisivanje za publiku: MORENO BURATTINI, ALESSANDRO PICCINELLI, MAURO LAURENTI, JOEVITO NUCCIO, MARIO ALBERTI, TOMISLAV KOŠTA, NENAD BARINIĆ

GALERIJA PRSTEN II

12:00 – 12:45
Stripologija: EDMOND LEE – Les Humanoïdes Associés – predstavljanje izdavačke kuće

13:00 – 14:45
Pregled portfolija: EDMOND LEE (Les Humanoïdes Associés), DIDIER PASAMONIK

15:00 – 16:45
STRIP KVIZ

17:00 – 17:45
Promocija stripa: MR. JOE, Autori: Vjeran Juhas, Vibor Juhas

OSTALO

10:00 – 21:00
SAJAM STRIPOVA

12:00 – 20:00
CRŠ šminkeraj, Galerija Bačva

12:00 – 20:00
CRŠ dječja igraonica, Galerija Prsten

11:00 -13:00
Škola crtanja stripa, voditelji: Ivan Mak i Jakov Novak, Galerija Prsten

16:00 – 18:00
Škola crtanja stripa, voditelji: Ivan Mak i Jakov Novak, Galerija Prsten

18:00
Rabinova mačka, Le chat du rabbin, r. Joann Sfar, Antoine Delesvaux – Kino Grič

20:00
“Aya iz Yopougona, Aya de Yopougon,
r. Marguerite Abouet, Clément Oubrerie – Kino Grič”

NEDJELJA

KLUB HDLU

10:00 – 10:45
Promocija stripa: STRIPTOKOK Autor: Davor Schunk, moderator: Marko Fančović

11:00 – 11:45
Promocija stripa: TAJNA BIJELE PLANINE Autor: Milko Peko, moderator: Slaven Gorički

12:00 – 12:45
Razgovor s publikom: HORACIO ALTUNA, moderator: Marko Šunjić

13:00 – 13:45
Razgovor s publikom: MARIO ALBERTI, moderator: Danijel Deecay Kuzmić

14:00 – 14:45
Promocija stripova: USAGI YOJIMBO – Knjiga 10, Knjiga 11, YOKAI – Autor: Stan Sakai, prevoditelj stripova i moderator: Josip Sršen

GALERIJA PRSTEN I

11:00 – 12:45
Crtanje i potpisivanje za publiku: STAN SAKAI, HORACIO ALTUNA, TOMISLAV KOŠTA, NENAD BARINIĆ

15:00 – 17:00
Hrvatski crtači crtaju za publiku: DALIBOR TALAJIĆ, JOSIP SRŠEN, STIPE KALAJŽIĆ, KREŠIMIR BIUK, IVE SVORCINA, DARKO KREČ, VIBOR JUHAS

GALERIJA PRSTEN II

11:00 – 11:45
Stripologija: DIDIER PASAMONIK – Od “Bizarre” do “Charlie Hebdo”: kratka povijest subverzivnog humora u Francuskoj, predavanje

12:00 – 13:00
MLADI LAV 2018. – dodjela nagrada

14:00 – 17:00
CRŠ COSPLAY 2018.

GALERIJA BAČVA

10:00 – 17:00
SAJAM STRIPOVA

11:00 – 13:00
Škola crtanja stripa, voditelji: Ivan Mak i Jakov Novak, Galerija Prsten

12:00 – 17:00
CRŠ šminkeraj, Galerija Bačva

18.00
Moja mama je u Americi, upoznala je Buffalo Billa, Ma maman est en Amerique, elle a rencontre Buffalo Bill
r. Marc Boreal, Thibaut Chatel – Kino Grič

20.00
Kućica u krošnji, r. Darko Kreč Jules, dokumentarni film, r. Tena Bošnjaković – Kino Grič